آیا کانابیدل برای کودکان با اختلال طیف اتیسم مفید است؟

آیا کانابیدل برای کودکان با اختلال طیف اتیسم مفید است؟
1397/2/29
اثرات و مزایای درمانی کانابیدل برای کودکان اتیسم

 

محققان دانشگاه کالیفرنیا در دانشکده پزشکی سن دیگو در حال انجام تحقیقات چندرشته ای برای مشخص کردن اثرات و مزایای درمانی کانابیدل برای کودکان با اختلال طیف اتیسم با علائم شدید هستند.

کانابیدل ترکیب غیر روان گردان است که در گیاه شاهدانه موجود است و با توجه به اثرات درمانی که دارد باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می شود. این پژوهش قرار است حدودا یک سال به­طول انجامد و شامل یک گروه از پزشکان و دانشمندان است که هدف آنها استفاده از ارزیابی بالینی همراه با تحقیقات تحلیلی برای درک چگونگی ارتباط کانابیدل با فعالیت های عصبی یا تغییر آنها است و اینکه آیا این ماده می تواند به طور موثر علائم اتیسم مانند رفتارهای پرخاشگرانه، تکراری، خود آسیب رسان، بیش فعالی و نقصهای ارتباطی و اجتماعی را کاهش دهد.  

ایوگر گرانت مدیر دانشکده سن دیگو و رئیس بخش روانپزشکی دانشکده بهداشت خاطرنشان ساخت: «ما نیازمند گزینه های بیشتری برای درمان کودکان با اختلال طیف اتیسم با علائم متوسط تا شدید هستیم. به نظر می رسد کانابیدل اثرات زیادی بر سیستم عصبی مرکزی دارد که ممکن است این سیستم مربوط به اختلال اتیسم باشد». هم چنین گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد اثرات درمانی کانابیدل عملکرد کودکان با اختلال طیف اتیسم را بهبود می بخشد.

تحقیقات در مورد اثرات کانابیدل بر روی کودکان با اختلال طیف اتیسم یک هدف بلند مدت است که شامل سه دسته هدف می باشد:

  • تعیین اینکه کانابیدل یک داروی مطمئن و بی­خطر است و می تواند علائم اختلال اتیسم را کاهش دهد
  • کشف چگونگی عملکرد کانابیدل در تغییر امواج مغزی، انتقال دهنده های عصبی و نحوه اتصال به شبکه های مغزی
  • کشف چگونگی تغییر بیومارکرهای عصبی مرتبط با اختلال اتیسم توسط کانابیدل

 

این پژوهش بر روی 30 کودک 8 تا 12 ساله با اختلال طیف اتیسم انجام خواهد شد.

 


2
1

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.