مدرسه ای خصوصی برای کودکان با اختلال طیف اتیسم

مدرسه ای خصوصی برای کودکان با اختلال طیف اتیسم
1397/2/23
تاسیس مدارس اختصاصی اتیسم

 

مدرسه ای خصوصی برای کودکان با اختلال طیف اتیسم در استرالیا ساخته شده است و هفته دیگر در منطقه گلد کاست کویینزلند افتتاح می شود. مدرسه جوزایا متناسب با نیازهای دانش آموزان با اختلال طیف اتیسم  و بطور خاص برای بهینه سازی یادگیری آنها  طراحی شده است. این مدرسه که با همکاری متخصصان حوزه اتیسم دانشگاه بوند طراحی شده و همه موارد از موقعیت زمین مدرسه تا رنگ های استفاده شده و حتی حرکت و چرخش پنکه های مدرسه نیز با مشورت این گروه انجام شده است و کلاس ها دقیقا منطبق با نیازهای کودکان با اختلال طیف اتیسم  طراحی شده است.

پاتریک اینس هیل مدیر مدرسه جوزایا گفت: «کودکان با اختلال طیف اتیسم به اندازه کودکان عادی صلاحیت و شایستگی آموزش دارند و به همان اندازه سزاوار پیشرفت هستند و هدف ما این است که این کودکان را با موفقیت به سمت آموزش عمومی و اشتغال سوق دهیم. ما می خواهیم کودکان با اختلال طیف اتیسم آموزش مشابهی مانند سایر دانش آموزان داشته باشند.»

او افزود: « ساخت این مدرسه با همکاری مهندسان معماری انجام شد تا اطمینان حاصل شود که طراحی ها متناسب با یافته های اخیر حساسیت حسی در کودکان با اختلال طیف اتیسم منطق باشد. این شامل مواردی برای کاهش سر و صدا، استفاده از چراغ های کم نور، مبلمان مخصوص و حیاط اختصاصی نیز بود. کلاس ها برای ظرفیت 8 دانش آموز و یک معلم در نظر گرفته شده است. برای سال اول، مدرسه 16 دانش آموز را ثبت نام کرده است. اما هدف، افزایش ظرفیت به 64 دانش آموز است.»

آقای هیل می گوید: «برای من باور نکردنی است که مدرسه جوزایا در آستانه افتتاحیه است. کودکان در این مدرسه برنامه درسی ملی را دنبال خواهند کرد که با نیازهای یادگیری آنها مطابقت دارد. او می گوید افراد با اختلال طیف اتیسم  افرادی فوق العاده با استعدادهای باور نکردنی هستند و ما می توانیم آنها را قادر سازیم تا این استعداد را به رسمیت بشناسند و موجب رشد و پیشرفتشان شود.»

پروفسور ویکی بتیسکا می گوید: « این ابتکار هیجان انگیز و بسیار مورد نیاز است. تحقیقات نشان می دهد که کودکان با اختلال طیف اتیسم در محیط های آموزشی عمومی به خوبی همکاری نمی کنند، بنابراین این یک فرصت فوق العاده برای به حداکثر رساندن توانایی آنها است.»

 


2
1

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.