چالش های مرتبط با اختلال اتیسم در بزرگسالی نیز ادامه می یابد

چالش های مرتبط با اختلال اتیسم در بزرگسالی نیز ادامه می یابد
1396/12/22
ادامه مشکلات و چالشهای اتیسم در بزرگسالی

 

محققان می گویند بزرگسالان با اختلال طیف اتیسم به سختی می توانند شغل خود را حفظ، ارتباطات خود را کنترل  و بطور مستقل زندگی کنند. پژوهش جدیدی به بررسی کلی زندگی بزرگسالان با اختلال طیف اتیسم پرداخته است. این افراد در سن 30 و 40 سالگی توجه کمتری را دریافت می کنند.
مگان فارلی روانشناس ارشد دانشگاه ویسکانسین که نویسنده اصلی پژوهش هست می گوید: «والدین کودکان با اختلال طیف اتیسم معمولا برای کمک به کودک خود حداکثر تلاش خود را می کنند. اما امروزه تمرکز روز افزونی در جهت کمک به بزرگسالان اتیسم نیز وجود دارد.»
تحقیقات فارلی بر روی 169 نفر از بزرگسالان با اختلال طیف اتیسم که بین سنین 22 تا 51 سال بودند، انجام شد. این گروه در مطالعه ای که سال 1980 نیز شرکت کرده بودند و در آن زمان والدینشان اطلاعات مربوط به پژوهش را تکمیل کردند. بیش از 75% از شرکت کنندگان دارای عقب ماندگی ذهنی همراه با  اختلال اتیسم بودند. زمانیکه این افراد به سن اشتغال رسیدند، 12% از این شرکت کنندگان بدون هیچ حمایتی مشغول به کار شدند. تعدادی نیز مشاغل نیمه وقت بدون حمایت ویژه داشتند، مشاغل این افراد از سرویس های مربوط به رستوران تا خدمات حمل و نقل متغیر بود.
اکثر شرکت کنندگان با خانواده های خود زندگی می کردند و فقط 9%  از آنها زندگی مستقلی در یک خانه داشتند. 47% آنها سرپرست قانونی داشتند که تقریبا تمامی سرپرست ها پدر و مادر آنها بودند.
فارلی خاطر نشان کرد: « این اتفاق نشان دهنده این واقعیت است والدین باید فرزندان با اختلال طیف اتیسم خود را برای زندگی مستقل در آینده آماده کنند.»
از دیدگاه اجتماعی، شرکت کنندگان تجربه کمی در برقراری ارتباط و دوستیابی داشتند. تنها 5%  از آنها ازدواج کرده بودند، و زمانیکه از والدین خواسته شد تا برای فرزندشان شریک زندگی در نظر بگیرند، 67% والدین معتقد بودند که فرزندشان ارتباطی مانند ازدواج را نمی تواند درک کند.
نتایج تحقیقات نشان می دهد بزرگسالان اتیستیک نیاز بیشتری به حمایت دارند تا در مشاغل و تعاملات اجتماعی موفق باشند، آنها هم چنین نیازمند حمایت های بیشتری از طرف خانواده شان در بزرگسالی  هستند.

 


1
1

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.