بهبود بزرگسالان دارای اتیسم با افزایش شناخت

بهبود بزرگسالان دارای اتیسم با افزایش شناخت
1396/12/8
درمان از طریق افزایش شناخت، وضعیت بزرگسالان با اختلال طیف اتیسم را بهبود می بخشد

 

تحقیقات جدید در دانشگاه پیتسبورگ ، پیشرفتی برای بزرگسالان اتیستیک را نشان می دهد.

در حالی که در تشخیص زودهنگام پیشرفت هایی صورت گرفته و مطالعات بسیاری در مورد درمان کودکان اتیستیک انجام شده است، تا کنون تلاش های کمی در انجام مداخلات برای بزرگسالان اتیستیک انجام شده است. این افراد چالش های بزرگی را در دوران بزرگسالی تجربه می کنند، از جمله بیکاری، آسیب های اجتماعی و کیفیت پایین زندگی. اعتقاد بر این است که افراد اتیستیک در پردازش و درک اطلاعات دارای چالش هایی هستند، امید است مداخلات جدید بتواند به  مشکلات آنها در بزرگسالی کمک کند.

یکی از مداخلات انجام شده بر روی بزرگسالان اتیسم، پژوهش 18 ماهه ای تحت عنوان "درمان از طریق افزایش شناخت برای بزرگسالان اتیستیک که بر روی 54 آزمودنی انجام شد، بود. این مطالعه دو روش درمان یعنی درمان از طریق افزایش شناخت و درمان حمایت غنی شده را بر روی دو گروه مجزا مورد آزمایش قرار داد.

درمان از طریق افزایش شناخت متمرکز بر کمک به بزرگسالان اتیستیک برای بهبود تفکر و درک اجتماعی بمنظور پیشرفت در توجه، حافظه و حل مسئله بود و در درمان حمایت غنی شده شرکت کنندگان یاد گرفتند که چگونه احساسات و استرس های خود را مدیریت کنند، مهارت های اجتماعی خود را بهبود بخشند و مشکلات روزمره را برطرف کنند.

یافته های این پژوهش که در مجله "تحقیقات اتیسم" منتشر شده است، نشان داد که پس از 18 ماه درمان بزرگسالان اتیستیک، افزایش قابل توجهی در عملکرد عصبی شناختی، به ویژه در مورد توجه و توانایی برای سرعت بخشیدن به اطلاعات داشتند. این دستاوردهای شناختی به برخی از شرکت کنندگان کمک کرد تا کارآیی بیشتری داشته باشند. پیشرفتهای بیشتری در شناخت اجتماعی و درک اجتماعی نیز دیده شد.

کسانی که تحت درمان حمایت غنی شده قرار گرفتند، افزایش قابل توجهی در رفتارهای اجتماعی ـ شناختی نشان دادند، و این نشان می دهد که آموزش های فشرده تر ارائه شده در این روش ممکن است به بهبود سرعت آنها کمک کند.

ایک که رهبری پژوهش را بر عهده داشت می گوید: « بسیاری از درمان های قبلی فاقد تمرکز لازم برای بهبود چالش های شناختی بوده است و این امر برای این گروه سنی بسیار مهم است». ایک خاطرنشان کرد: «اتیسم می تواند برای بزرگسالان پیچیده تر باشد، زیرا جهان بزرگسالان چالش های متفاوتی دارد. شبکه های حمایتی برای کودکان مانند آموزش های ویژه و سایر کمک هایی که در مدرسه دریافت می کنند، برای بزرگسالان وجود ندارد. ما امیدواریم که این مطالعه، آغازی برای ایجاد درمان های موثر در بزرگسالان اتیستیک باشد.»

 

منبع: بهبود بزرگسالان دارای اتیسم با افزایش شناخت


1
1

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.