آموزش افراد اتستیک به منظور آماده شدن برای زندگی مستقل

آموزش افراد اتستیک به منظور آماده شدن برای زندگی مستقل
1396/11/24
چگونگی آماده سازی افراد اتیستیک جهت زندگی مستقل

 

برای بسیاری از والدین، روزی که فرزندشان با اتیسم تشخیص داده می شود، روزی است که دنیایشان متوقف می شود. این در حالی است که بعضی از آنها به دلیل ترس و عدم اطمینانی که دارند، زمان زیادی را صرف تشخیص و کمک گرفتن از پزشکان می کنند. اما بسیاری از والدین حرکت می کنند، کارهایی را انجام می دهند تا اطمینان حاصل کنند که فرزند آنها آینده ای روشنی در پیش دارد.
واقعیت این است که با آغاز سال تحصیلی ، بسیاری از خانواده ها  دانش و آگاهی لازم را در مورد نحوه اداره کودکان اتیستیک و مدرسه آنها ندارند.
از این رو، موسسه ای به نام "اقدامی برای اتیسم" که به خانواده های دارای فرزند اتیستیک کمک می کند، فعالیت های خود را آغاز کرد. این سازمان توسط دو دوست، رایان آبراهامز 37 ساله و ایگ پترسون 27 ساله تاسیس شد و هدفش این بود که به نوجوانان و جوانان اتیستیک آموزش دهد که چگونه می توانند مستقل شوند و زندگی خود را بدون خانواده مدیریت کنند.
در حالی که مداخلات زیادی در حوزه کودکان اتیستیک وجود دارد، اما موسسات کمی بمنظور آماده سازی کودکان اتیستیک برای تبدیل شدن آنها به بزرگسالان مستقل وجود دارند. پس از چندین سال آموزش و تدریس، ابراهامز نیاز به کودکان و بزرگسالان اتیستیک را شناسایی کرد.
وی گفت: "من دیدم که در جامعه برای یک گروه خاص آسیب پذیر شکافی وجود دارد که در آنجا خدمات یا کمکی دریافت نمی کنند و آنها افراد بزرگسالان اتیستیک بودند. تا آنجا که من تحقیق کردم، در آفریقای جنوبی هیچ موسسه ای وجود ندارد که مهارت های زندگی پایه را برای آنها آموزش دهد، تا آنها بتوانند زندگی مستقلی داشته باشند و از استقلال خود لذت ببرند".
بنابراین، ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که بزرگسالان و نوجوانان اتیستیک به دلیل عدم حمایت و  یا دسترسی به آموزش مداوم از سیستم زندگی عقب نشینی نمی کنند و یا از دست نمی روند.  
آنها پس از مشاوره با والدین، برنامه های مهارت های زندگی پایه را برای نوجوانان و جوانان اتیستیک آغاز کردند. هدف آنها افزایش اعتماد به نفس و ایجاد استقلال در افراد اتیستیک بود.
پترسون در مصاحبه ای گفت: اتیسم اشتباه درک شده است.من فکر می کنم مردم قبل از ساختن مفروضات ، باید تحقیق بیشتری راجب به اتیسم انجام دهند. اتیسم ناتوانی نیست.
البته  مدیریت کودکان اتیستیک دشوار است، اما با یک قلب مهربان می توان از آن لذت برد و این روند صبر بسیاری نیاز دارد. این چیزی است که من به آن رسیده ام.  پترسون هم چنین گفت که کودکان اتیستیک باید فرصت کافی داشته باشند تا شکوفا شوند. او افزود: همه آنها کانال یادگیری مخصوص به خود را دارند و شما می توانید پتانسیل واقعی آنها را ببینید.

 


1
2

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.