تاثیر مداخلات استفاده از حیوانات بر کودک اتیسم

تاثیر مداخلات استفاده از حیوانات بر کودک اتیسم
1396/11/4
آیا مداخلات استفاده از حیوان می تواند به بهبود علائم اتیسم کمک کرده و کمبودهای کودکان اتیستیک را بهبود ببخشد؟

 

تحقیقات بسیاری بر روی استفاده از حیوانات جهت بهبود علایم اتیسم انجام شده است. در میان این یافته ها، شاهد افزایش تعاملات اجتماعی و کاهش اضطراب کودکان اتیستیک هستیم. اختلال اتیسم باعث انزوای کودکان می شود و اغلب آنها، مورد حمله و قلدری کودکان دیگر قرار می گیرند. برقراری ارتباط برای آنها، حتی با کسانیکه دوستشان دارند نیز محدود می شود.

"وگر باک" استاد دانشگاه چستر، در حال مطالعه کودکان اتیستیکی است که برای تعامل با حیوانات یک سال به مزرعه می روند. او می گوید: (( اگر این مداخلات تغییرات مثبت داشته باشد به والدین بسیار کمک می کند، زیرا آنها امیدوار شده و امید باعث کاهش استرس در آنها می شود.))

با توجه به اهمیت این مداخله، برای چند دهه مطالعات موردی و تحقیقاتی در این زمینه انجام شده است. بعضی از والدین کودکان اتیستیک هزینه های زیادی را انجام داده اند تا فرزندانشان را با دلفین شنا کنند که نتایج شگفت انگیزی نیز داشته است.

"جیمز سرپل" استاد دامپزشکی دانشگاه پنسیلوا می گوید: ((کیفیت تحقیقات به طور چشمگیری پیشرفت داشته و موسسات سرمایه گذاری در حال حمایت از این طرح پژوهشی هستند. اخیرا موسسه ملی بهداشت و مرکز تغذیه حیوانات خانگی، به توافق پنج ساله ای برای تحقیق با موضوع تعامل انسان و حیوان رسیده اند و یک زمینه رو به رشدی را آغاز کرده اند.))

در یک مطالعه، دانش آموزان اتیستیک استرالیایی در تعامل با حیوانات رفتارهای اجتماعی زیادی را مانند صحبت کردن با مردم، نگاه کردن به چهره های دیگران و حتی دست دادن با آنها انجام دادند. دانش آموزان با خوک های دریایی تعامل داشته، در هنگام ارتباط با آنها می­خندیدند و احساس رضایت داشتند. تحقیقی دیگر نشان داد که تعامل کودکان اتیستیک با خوک های دریایی آنها را آرام تر می­کند  و سطح اضطرابشان را کاهش می دهد.

 محققان معتقدند که حیوانات برای کودکان اتیستیک، مانند یک میانجیگر اجتماعی عمل می­کنند.

آنها معتقدند که بیان در این زمینه پژوهش های بیشتری مورد نیاز است.


1
1

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.