افزایش ریسک سوانح کشنده و تشخیص اتیسم

افزایش ریسک سوانح کشنده و تشخیص اتیسم
1396/8/17
تاریخ انتشار:‌۷ اپریل ۲۰۱۷

 

بخش سلامت خبرگزاری رویترز:  براساس مطالعات انجام شده در ایالات متحده، افراد دارای اتیسم ۳ برابر بیشتر از دیگران در معرض سوانح کشنده مانند خفگی و غرق شدن هستند.

والدین و مراقبان باید نسبت به این خطر آگاه باشند و در انجام آنچه سبب کاهش و پیشگیری از این اتفاق ها می شود، بکوشند. به عنوان مثال، با آموزش شنا کردن به کودکان اتیسم و ... .

نویسنده مسؤل این پژوهش، گوهوآ لی، خاطر نشان می­کند که : کودکان اتیستیک به علت رفتارهای پرخطر و بیش فعالی ای که دارند بیشتر در معرض آسیب هستند.)) وی همچنین متذکر شده است که: فرار یک رفتار شایع در بین کودکان اتیستیک است، ۵۰ درصد کودکان اتیستیک حداقل یکبار فرار را تجربه می­کنند. در کنار این موضوع اغلب کودکان اتیسم به استخر ها، دریاچه ها و حوضچه ها علاقه مند هستند.

مطالعات ۱۶ سال اخیر در آمریکا نشان می­دهد که بالغ بر ۱۳۶۷ فرد دارای اتیسم در این ۱۶ سال فوت شده اند که فوت بیش از ۳۸۱  نفر آنها بر اساس آسیب های وارده بوده است. این افراد به طور معناداری در سنین پایین تری نسبت به جمعیت عمومی کشور فوت شده اند که شایع­ترین علت در میان آنها خفگی و غرق شدن بوده است. لی در این خصوص می گوید: زمانیکه کودکی تشخیص اتیسم می­گیرد ـ این اتفاق معمولا بین ۲ تا ۳ سالگی کودک می افتد ـ والدین و مراقبان باید او را در کلاس های شنا جهت آموزش ثبت نام کنند. شنا کردن شاید مهم­ترین مهارت برای زنده ماندن کودکان اتیسم باشد.


1
1

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.