کودکان اتیسم در معرض ابتلا به اختلال درخوردن هستند

کودکان اتیسم در معرض ابتلا به اختلال درخوردن هستند
1399/4/22
والدین و مراقبان کودکان دارای اتیسم باید از احتمال بروز اختلالات درخوردن آگاه باشند ...

براساس یک مطالعه جدید، کودکانی که دارای علائم اتیسم هستند، بیشتر از همسالان خود دچار اختلال در خوردن می شوند. تحقیقات قبلی نشان داده است که، اختلال طیف  اتیسم می تواند با  اختلال در خوردن همراه باشد. ۲۰ تا ۳۰ درصد از بزرگسالان مبتلا به اختلال درخوردن،  و ۳ تا ۱۰ درصد از کودکان و نوجوانان مبتلا به اختلال خوردن دچار اختلال طیف اتیسم هستند. تاکنون مشخص نبود که آیا علائم اتیسم در اثر  اختلال در خوردن شکل می گیرد یا برآن مقدم است. یک پژوهش جدید که در مجله روانشناسی و روانپزشکی کودکان منتشر شد، نشان می دهد علائم اتیسم در دوران کودکی پیش از علائم اختلال در خوردن ظاهر می شوند. بنابراین اتیسم می تواند به عنوان یکی از عوامل بروز اختلال در خوردن عنوان شود.

دکتر سولمی می گوید: ما دریافتیم کودکانی که در ۷ سالگی نشانه های اتیسم دارند بیشتر از سایر همسالان خود در نوجوانی، علائم اختلال در خوردن را نشان می دهند. در تحقیق اخیر از ۵۳۸۱ نوجوان، که از بدو تولد مورد بررسی قرار گرفتند. این افراد چهار مرتبه در سال های مختلف از نظر اختلال در خوردن و نشانه های اجتماعی اتیسم، ارزیابی شدند. ۱۱ درصد از دختران و ۳.۶ درصد از پسران حداقل یکی از علائم اختلال در خوردن را نشان داده اند.

نتایج نشان داد نوجوانانی که اکنون به اختلال در خوردن مبتلا هستند در ۷ سالگی سطح بالاتری از علائم اتیسم را داشته اند. از آنجایی که اختلال در خوردن در ۷ سالگی بسیار نادر است می توانیم نتیجه بگیریم که اختلال اتیسم زمینه را برای بروز این اختلال فراهم می کند. اگرچه این مطالعه دلایل رابطه را بررسی نکرده است، اما محققان خاطر نشان کردند ارتباط اجتماعی ضعیف در کودکان باعث اضطراب و افسردگی در سنین بالاتر می شود و اختلال در خوردن هم می تواند در مواجهه با این مشکلات عاطفی به وجود آید. نتایج این تحقیق هم از کسانی که تشخیص اتیسم گرفته اند و هم از افرادی که تنها نشانه های اتیسم را داشتند بدست آمده است.

دکتر ویلیام مندی می گوید: قدم بعدی این است که کشف کنیم چرا افراد دارای علائم اتیسم بیشتر در معرض اختلالات خوردن هستند تا از این طریق بتوانیم مداخلات لازم را طراحی کنیم. پروفسور گلین لوئیس، نویسنده ارشد این پژوهش اظهار داشت: والدین و مراقبان کودکان دارای اتیسم باید از احتمال بروز اختلالات خوردن آگاه باشند و با مشاهده اولین نشانه های آن از متخصصین مربوطه کمک بگیرند.

تام کویین، یکی از مدیران مرکز خیریه اختلالات می گوید: ما از این تحقیق مهم استقبال می کنیم.مداخله زودهنگام در درمان اختلالات در خوردن بسیار حائز اهمیت است و ما امیدواریم پژوهش حاضر باعث شود والدین و متخصصان نشانه های اولیه را شناسایی و به کودکان اتیسم در معرض ابتلا به اختلال در خوردن کمک های لازم را ارائه دهند.


0
0

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.