تاثیر تعطیلی مدارس بر کودکان اتیسم

تاثیر تعطیلی مدارس بر کودکان اتیسم
1399/4/11
تاثیر منفی تعطیلی مدارس بر کودکان اتیسم

با بسته شدن مدارس در سراسر ایالت متحده در سال تحصیلی، بسیاری از دانش آموزان در خانه به صورت آنلاین آموزش می بینند. این تغییرات بزرگ برای دانش آموزان اتیسم، بر زندگی آنها تأثیر منفی می گذارد. دکتر آنت نونز، رواندرمانگر می گوید: هرچند همه این اتفاقات به شکل ناگهانی رخ داده است، اما تغییر نه تنها برای کودکان بلکه والدین آنها نیز بسیار استرس زا است. این مسئله بسیار مهم است که کودکان اتیسم در اسرع وقت برنامه خود را شروع کنند، زیرا این کودکان به برنامه های روتین و روزمره خود وابسته هستند. او گفت: زمان برنامه ریزی برای یک کودک اتیسم، بسیار مهم است که زمان شروع و پایان روز و موارد دیگری مانند زمان استراحت در نظر گرفته شود. زیرا بچه ها نیاز به استراحت دارند. مواردی مانند زمان میان وعده و توالت هم مشخص شود تا این برنامه مشابه برنامه های مدرسه باشد. نونز برای والدینی که در تلاشند با این تغییرات سازگار شوند و یا برای تنظیم برنامه فرزندشان به کمک نیاز دارند می گوید از معلمان فرزندشان کمک بگیرند.

او اضافه كرد: من والدین را ترغیب می كنم كه با معلمان فرزندشان در ارتباط باشند تا بدانند در حال حاضر چه منابع آنلاینی برای برنامه آموزش فردی وجود دارد، زیرا معلمان، دانش آموزان خود را بهتر می شناسند. در شرایط فعلی، فاصله اجتماعی می تواند کودکان اتیسم را تحت تأثیر منفی قرار دهد، اما نونز می گوید کارهایی وجود دارد که والدین می توانند برای ارتباط فرزندشان با دنیای اطرافشان انجام دهند.

نونز گفت: بسیاری از معلمان اکنون می توانند با برقراری تماس تصویری، ملاقات هایی را با دانش آموزان خود داشته باشند و این فرصتی است برای کودکان تا با همسالان خود نیز معاشرت کنند.


0
0

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.