ضرورت مراقبت از بزرگسالان با اختلال طیف اتیسم در زمان شیوع ویروس کرونا

ضرورت مراقبت از بزرگسالان با اختلال طیف اتیسم در زمان شیوع ویروس کرونا
1399/3/6
ورود به مرحله بزرگسالی

ماه آوریل به عنوان ماه جهانی اتیسم شناخته می شود و معمولا رویدادهای مختلفی در این ماه برگزار می شود که برخی از آنها برنامه هایی است که از سال ۲۰۰۸ در سازمان ملل برگزار می شود. .

شیوع ویروس کرونا نه تنها جلوی همه این رویدادها را گرفته است، بلکه کسانی را که دارای نیازهای ویژه هستند و همچنین مراقبانشان را بدلیل اولویت داشتن سلامتشان‌ در این زمان، آسیب پذیر تر کرده است. الکس دی مایو، مدیر اجرایی ویژه Citizens Futures Unlimited به ABC News گفت: افراد اتیسم منطقه ما بسیار نگران و آشفته اند زیرا کارهای روزمرشان تحت تاثیر ویروس کرونا قرا گرفته است. .

دی مایو بر ۱۹ منطقه مسکونی در نیویورک نظارت دارد که در آن ۶۸ مرد و زن بزرگسال اتیسم زندگی می کنند. برای آژانس او، تقریباً ۱۲۰ کارمند هستند که روزانه مسئولیت مراقبت از افراد با نیازهای ویژه را در زمان بحران کرونا دارد.

در حقیقت، در نیویورک که مرکز اصلی شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده است. بیش از ۵۰۰ آژانس وجود دارد که بطور شبانه روزی به بیش از ۱۴۰۰۰۰ نفر از افراد با نیازهای ویژه خدمات ارائه می دهند. علی رغم چالش هایی که در این دوران با آن روبرو هستند، دی مایو می گوید که او از کارمندانش که هر روز زندگیشان را در این راه می گذارنند الهام می گیرد. او می گوید من می دانم از زنان و مردانی حمایت می کنیم که مستحق دریافت بهترین مراقبت ممکن در در طول این دوران هستند. .

اما چگونه ویروس کرونا بر افراد اتیسم تاثیر گذاشته است؟ .

پل گرینبرگر ۵۷ ساله که از شهروندان با نیازهای ویژه است و روزانه از خدمات این آژانس استفاده می کند، می گوید: من می خواهم همه چیز به حالت عادی برگردد و دوباره از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنم. من نمی خواهم دیگر از ماسک استفاده کنم. دی مایو گفت: شیوع کرونا نه تنها باعث می شود افراد اتیسم تمام روز در خانه بمانند. بلکه دسترسی آزادانه به محیط هایی که برایشان آشنا هست را نیز محدود می کند و این مسئله برای آنها آسیب زننده است. .

رایان یکی از همکاران مایو می گوید: ما از زنان و مردانی حمایت می کنیم که به ما احتیاج دارند. آنها نمی توانند نیاز خودشان را تأمین کنند. برخی از آنها دارای خانواده و سرپرست هستند، اما بعضی از آنها هیچ کسی ندارند. او گفت: اغلب زندگی روتین برای افراد اتیسم بسیار حائز اهمیت است. بنابراین این اتفاق برای افراد اتیسم ما، یک چالش بزرگ است. کارمندان ما با بسیار صبور بوده اند آنها افراد اتیسم را به آرامش دعوت می کنند و به آنها اطمینان می دهند که هیچکس نمی داند که چه زمانی به شرایط عادی بر می گردیم. .

امید است همگان دوست اتیسم باشیم.


0
0

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.