شکاف بین کودکان سفید پوست و سیاه پوست با اختلال طیف اتیسم از بین رفته است

شکاف بین کودکان سفید پوست و سیاه پوست با اختلال طیف اتیسم از بین رفته است
1399/3/1
تبعیض نژادی برای تشخیص اتیسم برداشته شده است.

طبق گزارشی که مرکز کنترل بیمارهای ایالات متحده اعلام کرد شکافی که در تشخیص اختلال اتیسم بین کودکان سفید پوست و سیاه پوست وحود داشته است، از بین رفته است. یافته های جدید به دلیل افزایش غربالگری می باشد. 

اتیسم یک اختلال رشدی است که با نقص در مهارت های ارتباطی، مهارت های اجتماعی و مشکلات یادگیری شناخته می شود. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالت متحده، والدین معمولا تا ۲ سالگی، متوجه علائم اتیسم در فرزندشان می شوند.

به طور کلی شیوع اختلال اتیسم روند صعودی داشته است. در سال ۲۰۱۶ از هر ۵۴ کودک ۸ساله، ۱ نفر دارای اختلال طیف اتیسم بود در حالی که این عدد در سال ۲۰۱۲، ۱ در ۶۴ کودک و در سال ۲۰۱۰، ۱ در ۶۸ کودک گزارش شده بود.

یافته های مرکز کنترل بیماری های ایالت متحده براساس سوابق پزشکی بررسی شده توسط شبکه نظارت بر ناتوانی های رشدی و اتیسم (ADDM) می باشد .

در این یافته ها برای اولین بار هیچ تفاوتی میان تعداد کودکان سیاه پوست و سفیدپوست با اختلال طیف اتیسم دیده نشد. در گزارشات قبلی، اغلب کودکان سفیدپوست تشخیص اتیسم دریافت می کردند .

با این حال تشخیص اتیسم همچنان برای اقلیت های نژادی دیرتر اتفاق می افتد. در این بین کودکان اسپانیایی تبار نسبت به کودکان سفیدپوست و سیاه پوست تشخیص کمتری دریافت می کنند. برچسب های اجتماعی، دسترسی محدود به خدمات درمانی و زبان مادری بیگانه عوامل شکل دهنده این تفاوت ها هستند .

مرکز کنترل بیماری ها اذعان می کند دسترسی به سنجش اتیسم و شناسایی اتیسم در جوامع اسپانیایی تبار، نیازمند تلاش بیشتری است. شبکه نظارت بر ناتوانی های رشدی و اتیسم (ADDM) همچنان به نظارت بر تعداد و مشخصات کودکان اتیسم می پردازد تا روز به روز شاهد کمتر شدن این شکاف بین همه کودکان باشیم .

الیسون سینگر، رئیس بنیاد اتیسم درباره پیامدهای شیوع ویروس کرونا ابراز نگرانی کرد و گفت: افزایش شیوع اتیسم نگران کننده است اما اکنون نگرانی بیشتر ما از این واقعیت است که کودکان اتیسم به علت ویروس کرونا در خانه مانده اند و خیلی ها از بر هم خوردن جریان روزمره و کمبود دسترسی به خدمات درمانی رنج می کشند. 

امید است همگان دوست اتیسم باشیم.

 


0
0

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.