افزایش شیوع اختلال اتیسم در سال ۲۰۲۰

افزایش شیوع اختلال اتیسم در سال ۲۰۲۰
1399/1/12
نرخ شیوع اتیسم همچنان در حال افزایش است

 

براساس جدیدترین آمار مراکز کنترل و پیشگیری بیماریهای ایالات متحده ((CDC، نرخ شیوع اتیسم در کودکان تا ۸ سالگی، ۱ در ۵۴ تولد افزایش یافته است. این افزایش ۱۰ درصدی از جدیدترین گزارشی است که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالت متحده با بررسی آمار کلینیک ها و مدارس از سال ۲۰۱۶ تا کنون اعلام کرده است این در حالیست که آمار قبلی شیوع اتیسم ۱ در ۵۹ تولد بوده است.

آخرین یافته ها به دست آمده از دو گزارش جداگانه در مورد کودکان ۸ ساله و ۴ ساله است که نشان می دهد که تعداد بیشتری از کودکان با اختلال طیف اتیسم در سنین پایین تر می توانند تشخیص داده شوند.

با توجه به اینکه در سال های اخیر شیوع اختلال اتیسم بطور چشمگیری افزایش یافته است، اما محققان نمی دانند که چه میزان از این افزایش ناشی از تشخیص دقیق تر و چه میزان ناشی از افزایش موارد واقعی یا هر دو مورد است.

عوامل اصلی که ممکن است در افزایش شیوع اتیسم نقش داشته باشند شامل افزایش آگاهی جامعه، غربالگری دقیق، خدمات تشخیصی بهتر، خدمات درمانی و مداخله ای بهتر و تغییر در معیارهای تشخیصی باشد. در حال حاضر، علت اصلی بروز اختلال طیف اتیسم مشخص نشده است اما مطالعات نشان می دهد که هم محیط زیست و هم ژنتیک در ایجاد این اختلال نقش اساسی دارند.

استورات شاپیرا مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماریهای ایالت متحده می گوید: افزایش شیوع اتیسم ممکن است به دلیل نحوه شناسایی، تشخیص و دریافت خدمات در جوامع باشد. وی افزود: این افزایش همچنین می تواند نشان دهنده کاهش اختلافات نژادی در شناسایی اتیسم باشد با توجه به افزایش مداوم شیوع اختلال طیف اتیسم در ایالات متحده نکته مهم این است که برای اولین بار است که هیچ تفاوتی در میزان شیوع کودکان سیاه پوست و سفید دیده نشده است گزارش ها نشان می دهد شیوع اتیسم در کودکان سیاهپوست با کودکان سفید پوست برابر است. اما تفاوت های جنسیتی در اتیسم همچنان دیده می شود. اتیسم در پسرها چهار برابر دخترها است این در حالیست که دختران با اختلال طیف اتیسم بیشتر از پسران از ناتوانی ذهنی برخوردار هستند. (۳۹٪ دخترها، ۳۲٪ پسرها) مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالت متحده به کلیه والدین که کودک نوپا دارند توصیه می کند رشد فرزند خود را بصورت دوره ای ارزیابی کنند و در صورت وجود نشانه هایی وارد عمل شده و برای معاینات تشخیصی به متخصصان کودک مراجعه کنند.


1
0

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.