فضای اینترنت امن برای کودکان اتیسم

فضای اینترنت امن برای کودکان اتیسم
1398/6/26
دانشگاهی اسکاتلندی اولین تحقیق گسترده خود را در انگلستان در مورد چگونگی مراقبت از کودکان اتیسم در برابر اینترنت آغاز کرده است.

فضای اینترنت امن برای کودکان اتیسم

دانشگاهی اسکاتلندی اولین تحقیق گسترده خود را در انگلستان در مورد چگونگی مراقبت از کودکان اتیسم در برابر اینترنت آغاز کرده است. محققان دانشگاه هریوت وات از پژوهش های پیشین استفاده کردند تا ابزارهایی برای مراقبت از کودکان اتیسم هنگام دسترسی به اینترنت طراحی کنند. مطالعات نشان داده اند که کودکان اتیسم بیشتر تمایل دارند تنها باشند و تمایلی به تعامل با همسالانشان ندارند. تحقیقات همچنین نشان دادند که کودکان اتیسم نسبت به سایر کاربران معمولی استفاده بیشتری از فناوری و رسانه های اجتماعی دارند. این مسئله می تواند یک فرصت مناسبی برای زندگی اجتماعی آنها باشد. با این حال شواهدی در مورد نحوه محافظت از کودکان اتیسم در فضای مجازی وجود دارد. یافته های اولیه این مطالعه بیان می دارد که والدین کودکان اتیسم از عدم تجربه کافی فرزندشان در تعاملات اجتماعی هراس دارند و آنها خواستار اقدامات لازم برای محافظت از فرزندشان در استفاده از اینترنت بودند. است.

اما هنگامیکه ما در مورد خطرات احتمالی اینترنت برای کودکان آگاه باشیم، مداخلات مناسب نرم افزاری را ایجاد می کنیم. بطور مثال وقتی کودک یک لینک نا امنی را کلیک کند، نرم افزار مورد نظر به کودک اخطار می دهد. این ابزار برای کمک به همه کودکان به منظور لذت بردن از اینترنت امن طراحی شده است. ما امیدواریم والدین و فرزندانشان با حفاظت بیشتر بتوانند با خیال راحت از اینترنت استفاده کنند.

منبع خبر: فضای اینترنت

 


2
1

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.