تابلوهایی در شهر ساوت¬گیت (شهری صنعتی در جنوب غربی کالیفرنیا، جنوب شرقی لس آنجلس) که در مورد افراد با اختلال طیف اتیسم آگاهی می دهد.

تابلوهایی در شهر ساوت¬گیت (شهری صنعتی در جنوب غربی کالیفرنیا، جنوب شرقی لس آنجلس) که در مورد افراد با اختلال طیف اتیسم آگاهی می دهد.
1397/9/17
آگاه سازی از افراد دارای اختلال طیف اتیسم

 

در سال 2013 «کدی کوکزکا» هفده ساله با مدیران دبیرستانی همکاری می کرد تا روز 30 آوریل را به عنوان روز اتیسم معرفی کند و برای جمع آوری هزینه اتیسم و افزایش آگاهی مردم پوسترها و مجموعه هایی را در اطراف مدرسه قرار دهد.

تقریبا بعد از 5 سال کوکزکا با نصب دو تابلو برای بزرگسالان اتیسم در این منطقه اقدام مهمی را انجام داد. برادر کوچک او بنام اندرو علت نصب تابلوهای اتیسم است. او می گوید برادرش علائم شدیدی از اتیسم مثل تشنج های وخیم را دارد. کوکزکا می گوید برنامه من همیشه برای افزایش آگاهی مردم و فراهم کردن محیطی برای درک و فهم آنها بوده است.

اهمیت این تابلوها بیشتر از تابلو های احتیاط است زیرا در این منطقه ترافیک سنگین، کودکان کوچک و سرعت بیش از حد ماشین ها وجود دارد و این تابلو ها آگاهی لازم را ارائه می دهد. کوکزکا از شهردار منطقه، دفتر سنای ایالت متحده و نماینده دولت برای همکاری و موافقت در این طرح تشکر کرد. شهردار منطقه گفت: «من از کوکزا به خاطر این اقدامش قدردانی میکنم ما با او و والدینش همکاری کردیم تا این کار صورت گیرد و باید پارامتر های خاصی را مشخص کنیم زیرا طیف وسیعی از این اختلال وجود دارد و ما پیشنهاد های مربوط به این موضوع را در آینده بررسی می کنیم».

کوکزکا اذعان داشت این تابلو ها زیر نظر قانون الیت لارسون قرار گرفته که تبعیض براساس جنسیت، نژاد، قومیت یا معلولیت ممنوع است. او از همسایگان در این منطقه درخواست کرد برای حمایت از این تابلو ها امضا ساکنین را جمع آوری کنند.

این تابلو ها بسیار ارزشمند است او خاطرنشان کرد: ‌«من با حمایت کمی این کار را شروع کردم. من، پدرم و مادرم برای ملاقات با مسئولین نوبت می گرفتیم تا آنها را متقاعد کنیم. به نظر من برای کسی که با اختلالی مادام العمر در کنار شماست حمایت و کمک به او یک اقدام قلبی است».

منیع خبر : آگاهی از افراد با اختلال طیف اتیسم

 


1
1

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.