برنامه ای که خانواده های کودکان با اختلال طیف اتیسم را توسط بازی دور هم جمع می کند

برنامه ای که خانواده های کودکان با اختلال طیف اتیسم را توسط بازی دور هم جمع می کند
1397/5/28
دورهمی خانواده های دارای فرزند اتیسم

 

حضور در خانواده دارای فرزند اتیسم می تواند هر کسی را تحت تاثیر قرار دهد که برای شرایط بهتر تلاش کند. اما گروهی در تلاشند تا شرایطی را برای خانواده های این کودکان فراهم کنند که بتوانند لحظات سرگرم کننده و شادی را در کنار هم داشته باشند. پروژه بازی و اختلال برنامه ایست که یکبار در ماه در تایس ولی( شهری در ایالت ویرجینیا آمریکا) برگزار می شود. جان بارتون و همسرش مدیر اجرایی این پروژه هستند. آنها گفتند ما می خواستیم یک فضای امن و پذیرفتنی را برای خانواده های کودکان اتیسم فراهم کنیم که در آن فضا راههایی برای بهبود مهارت های اجتماعی کودکان و حمایت و پشتیبانی از خانواده هایشان ارائه شود و منابعی را در اختیار آنها بگذاریم. ما سه پسر با اختلال طیف اتیسم داریم و می دانیم که چگونه این مسئله را مدیریت کنیم.

بارتون گفت: « زمانیکه ما شروع کردیم جیلی مک لوری مکانی را با سخاوتمندی برای ما فراهم کرد ما در آن مکان جلسات ملاقات مختلفی را برگزار می کنیم تا به رشد و یادگیری برسیم.»

بارتون افزود: « قبل از اجرای پروژه اقدامات زیادی برای این پروژه انجام دادیم. ما با متخصصان گفتار درمان، کاردرمان و روانشناسان زیادی مشورت کردیم تا این مدل از خدمات را گسترش دهیم. ما می خواستیم کودکان اتیسم در مراسم مختلف احساس راحتی و آرامش داشته باشند تا بتوانند از فرصت فراهم شده برای یادگیری مهارت های اجتماعی بهره ببرند زمانیکه کودکان اتیسم مشغول تمرین بر روی مهارت های اجتماعی هستند ما می خواهیم آنها لذت ببرند و احساس خوبی داشته باشند. این بازی ها یک راه منحصر بفرد برای ایجاد مهارت های اجتماعی ارائه می دهد زیرا بازی های انتخاب شده نیاز به همکاری و کار تیمی دارد و لازمه رسیدن به اهداف بازی مشارکت و همکاری  است.»

بارتون گفت: «همه والدین پیشرفت و بهبود مهارت های ارتباطی و اجتماعی فرزندشان را بخصوص بعد از پایان بازی گروهی گزارش می دهند. آنها می گویند بچه ها منتظر مراسم بعدی هستند حتی برخی از آنها برای جلسه ماه بعد روز شماری می کنند.»  او ادامه داد: «یک خانواده مسیر سه ساعته ای را هر ماه رانندگی می کند تا به مراسم برسد چون پسر این خانواده در طول ماه از جذاب بودن بازی صحبت می کند.  بازی های تخته ای، هنری و صنایع دستی نیز در بین بازی ها گنجانده شده و بازی مین کرافت(Minecraft ) یک بازی ویدیویی محبوب بین شرکت کنندگان است.»

هزینه های این پروژه توسط خانواده ها تامین شد. خانواده ها مهمترین بخش این پروژه هستند زیرا همه اعضای اجازه دارند در مراسم شرکت کنند. وی در آخر خاطرنشان کرد: «این هزینه ها برای راه اندازی برنامه بود، اما برای ادامه نیازمند هزینه بیشتری هستیم. او در یک جمع آوری هزینه آنلاین 1000 دلار بدست آورد و اکنون در حال گسترش کسب و کار محلی خود است».

 

منبع خبر: برنامه ای که خانواده های کودکان با اختلال طیف اتیسم را توسط بازی دور هم جمع می کند

 


1
1

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.