فعالیتهای موسسه دوست اتیسم در ماه اتیسم

فعالیتهای موسسه دوست اتیسم در ماه اتیسم
1397/2/18
ماه آوریل، ماه آگاهی سازی در خصوص اتیسم

 

 

ماه اوریل ماه آگاه رسانی در خصوص اتیسم در سراسر دنیاست؛ به مناسبت اتمام این ماه موسسه خیریه دوست اتیسم گزارش عملکردی از فعالیت های خود در ماه اخیر تهیه کرده است.

۱. پست اطلاع رسانی روز جهانی اتیسم؛ در این خصوص موسسه خیریه دوست اتیسم پستی را طراحی و در اختیار مخاطبان قرار داد که بر اساس آن شعار روز جهانی اتیسم که همانا « توانمند کردن زنان و دختران با اختلال طیف اتیسم» بود را نشان می داد.

۲. مسابقه عکاسی با عنوان اتیسم و طبیعت به مناسبت تلاقی روز جهانی اتیسم با روز طبیعت؛ موسسه دوست اتیسم در این خصوص مسابقه ای را طراحی کرد که در آن مخاطبان ( خانواده های اتیسم) عکس هایی با مضمون ذکر شده را ارسال می کردند و در نهایت آنهایی که رای بیشتری داشتند برنده شدند و به سه نفر اول جوایزی تعلق گرفت.

۳. برنامه یک روز سینما برای کودکان اتیسم و خانواده های ایشان؛ این برنامه با هدف تلفیق و ادغام هرچه بیشتر کودکان اتیسم با جامعه اجرا شد. یکی از اهداف موسسه دوست اتیسم همانا بحث آگاهی رسانی و اطلاع رسانی در حوزه اتیسم است. برنامه هایی از این قبیل نیز به خانواده های اتیسم کمک می کند تا مهارت های اجتماعی را به کودک خود آموخته و آنها را وارد اجتماع کنند.

۴. همکاری موسسه خیریه دوست اتیسم با آموزش و پرورش استثنایی کشور برای برگزاری دوره های امید والدین؛ در این برنامه که در حال حاضر در دو مدرسه (امام جعفر صادق و پیک هنر) اجرا شده است تلاش شده برخی موارد همانند وضعیت روحی والدین براساس نمودار کوبلرراس، روابط میان خواهران و برادران با خواهر یا برادر اتیسم خود، وضعیت این افراد در جامعه، ویژگی رفتاری کودکان اتیسم و .... مورد بررسی قرار گیرد و سعی شد تا دانش والدین در این حوزه ها ارتقا یابد.

۵. ایجاد غرفه های اطلاع رسانی در سرای محلات به مناسبت هفته سلامت و ماه آگاه سازی اتیسم.

۶. برگزاری همایش دو روزه مشهد با همکاری سازمان آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان، شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت خراسان و کمیسیون جمعیت و سلامت مجمع مشورتی استان خراسان؛ این همایش در دو روز برگزار شد، روز اول آن با محوریت تغذیه در کودکان اتیسم برای خانواده ها و روز دوم آن با محوریت ویژگی های تحولی و رفتارهای شایع در کودکان اتیسم برای متخصصان برگزار شد.

 


2
1

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.