سورپرایز ویژه مجتمع جم سنتر با همراهی موسسه خیریه دوست اتیسم به مناسبت روز دختر.

سورپرایز ویژه مجتمع جم سنتر با همراهی موسسه خیریه دوست اتیسم به مناسبت روز دختر.
1398/4/15
یکی از اهداف ما در موسسه خیریه دوست اتیسم شناخت اختلال اتیسم به جامعه است.

 

روز دختر همراه با شادی، خنده، سرگرمی و نقاشی

اتیسم یک اختلال جدید و ناشناخته است. افراد جامعه زمانیکه با یک کودک اتیسم روبرو می شوند به او زل می زنند و با تعجب به رفتار های او نگاه می کنند. والدین کودکان اتیسم می گویند مردم در برخی موارد رفتار مناسبی با فرزند اتیسم ما ندارند زیرا آنها نمی دانند رفتارهای کودک ناشی از اختلال او است. آنها حتی اگر اتیسم را بشناسند نمی دانند در برابر افراد اتیسم باید چه واکنشی نشان دهند. اختلال اتیسم یک اختلال عصبی_رشدی است که از علائم آن: اشکال در برقراری ارتباط، عدم مهارت های اجتماعی و مشکلات رفتاری است. علائم این اختلال در سالهای اولیه و خردسالی بروز می‌کند اما بدلیل عدم آشنایی خانواده با این اختلال معمولا دیر تشخیص داده می شود..

در ایونت روز دختر پنج شنبه و جمعه 13 و 14 تیرماه در طبقه همکف مجتمع جم سنتر لحظاتی شاد و بی نظیر را درکنار کودکان عزیزتان گذراندیم، از ساعت 9 صبح تا 23 شب کانتر اطلاع رسانی با حضور کارشناسان موسسه خیریه دوست اتیسم ، راهنمای مردم و پاسخگوی سوالات آنها بودند. پخش پوسترهای علائم معرفی اتیسم و بادبادک های ابی رنگ با شعار «دوست اتیسم باشیم» از اقدامات دیگر موسسه در این ایونت بود.

ساعت 17 تا 22 نیز طراحان ما بصورت داوطلبانه در غرفه ای صورت کودکان را نقاشی کردند که با استقبال زیادی از سمت خانواده ها و کودکانشان روبرو شد. با نقاشی کردن روی صورت بچه ها به دنیای نقاشی پا گذاشتیم با خنده هایشان خندیدیم و با گریه هایشان غمگین شدیم لحظه خواندن شعر خانه مادربزرگ، نوک سیاه را رو صورت بچه ها نقاشی کردیم، با کشیدن آقا خرگوشه رو صورت پسر بچه ها به دنبال بچه موش کردیم، خندیدیم وپای کوبیدیم و از اینکه با ما بودین و همراهیمان کردین بسیار سپاسگذاریم.

یکی از اهداف ما در موسسه خیریه دوست اتیسم شناخت اختلال اتیسم به جامعه است. ما می خواهیم با آگاهی بخشی به جامعه در خصوص اتیسم شرایط امنی را برای کودکان اتیسم فراهم می کنیم. به همین منظور با حضور در اماکن عمومی و با یک اطلاع رسانی قوی امید است به این مهم دست یابیم.

 


7
1

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.