اطلاع رسانی درباره اُتیسم در پل طبیعت

اطلاع رسانی درباره اُتیسم در پل طبیعت
1398/3/7
ما می خواهیم با آگاهی بخشی به جامعه در خصوص اتیسم شرایط امنی را برای کودکان اتیسم فراهم می کنیم

 

اتیسم یک اختلال جدید و ناشناخته است. افراد جامعه زمانیکه با یک کودک اتیسم روبرو می شوند به او زل می زنند و با تعجب به رفتار های او نگاه می کنند. والدین کودکان اتیسم می گویند مردم در برخی موارد رفتار مناسبی با فرزند اتیسم ما ندارند زیرا آنها نمی دانند رفتارهای کودک ناشی از اختلال او است. آنها حتی اگر اتیسم را بشناسند نمی دانند در برابر افراد اتیسم باید چه واکنشی نشان دهند. اختلال اتیسم یک اختلال عصبی_رشدی است که از علائم آن: اشکال در برقراری ارتباط، عدم مهارت های اجتماعی و مشکلات رفتاری است. علائم این اختلال در سالهای اولیه و خردسالی بروز می¬کند اما بدلیل عدم آشنایی خانواده با این اختلال معمولا دیر تشخیص داده می شود. سازمان ملل متحد در حمایت از افراد اتیسم، روز 2 آوریل( 13 فروردین) را روز جهانی اتیسم اعلام کرد و یک ماه از آن تاریخ را ماه اطلاع رسانی در خصوص اتیسم. در ماه اطلاع رسانی اتیسم در سراسر جهان بمنظور افزایش آگاهی مردم اطلاع رسانی عظیمی انجام می شود. امسال نیز در این ماه نهاد ها و سازمان های مختلف فعالیت هایی را در مراکز تفریحی دنیا انجام دادند تا مردم با این اختلال آشنا شوند. از جمله فعالیت هایی که در مراکز تفریحی جهان انجام شد خدمات ویژه موزه تاریخ طبیعی آمریکا برای افراد اتیسم بود. همچنین بیش از بیست مکان تفریحی در آمریکا فعالیت های دوستانه ای برای افراد اتیسم برگزار کردند و اقداماتی را در جهت شناخت اتیسم انجام دادند که هدف همه ی این فعالیت ها آگاهی سازی عمومی و حمایت از افراد اتیسم بود.

به همین مناسبت در ایران نیز موسسه خیریه دوست اتیسم در روزهای 12 و 13 اردیبهشت در مکان تفریحی پل طبیعت به اطلاع رسانی در خصوص اتیسم پرداخت. کانتر اطلاع رسانی موسسه خیریه دوست اتیسم با حضور کارشناسان این مجموعه راهنمای مردم و پاسخگوی سوالات آنها از ساعت 12 ظهر تا 8 عصر بودند. پخش پوسترهای علائم و معرفی اتیسم و بادبادک های ابی رنگ با شعار «دوست اتیسم باشیم» از اقدامات دیگر موسسه در پل طبیعت بود. ساعت 6 تا 8 عصر نیز طراحان موسسه بصورت داوطلبانه در غرفه ای صورت کودکان را نقاشی کردند که با استقبال زیادی از سمت خانواده ها و کودکانشان روبرو شد.

یکی از اهداف ما در موسسه خیریه دوست اتیسم شناخت اختلال اتیسم به جامعه است. ما می خواهیم با آگاهی بخشی به جامعه در خصوص اتیسم شرایط امنی را برای کودکان اتیسم فراهم می کنیم. به همین منظور با حضور در اماکن عمومی و با یک اطلاع رسانی قوی امید است به این مهم دست یابیم.

 


3
1

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.