افتتاح اولین مرکز اتیسم در شهر ری

افتتاح اولین مرکز اتیسم در شهر ری
1395/11/26
افتتاح اولین مرکز اتیسم در شهر ری

به گزارش بهداشت نیوز، اولین مرکز اتیسم تحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان ری با حضور معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ویژه ری، مدیر و معاونین و مسولین و کارشناسان اداره بهزیستی شهرستان ری افتتاح گردید.

در این مراسم سید محمد رحیم فاضلی نژاد، مدیر اداره بهزیستی شهرستان ری با بیان اینکه در حوزه توانبخشی با تغییرات جدی تری مواجه هستیم ادامه داد: با افتتاح مرکز اتیسم توانستیم یکی دیگر از مراکز را در یک کوچک سازی دولتی و برون سپاری خدمات توفیقات خوبی در بحث واگذاری شاهد باشیم.

فاضلی نژاد اذعان داشت: با افتتاح این مرکز در حوزه توانبخشی، توانستیم دغدغه نگه داری و ساماندهی خانواده هایی که فرزندانشان دچار اختلال اتیسم هستند و دسترسی به این مراکز برایشان مقدور نبود را فراهم سازیم.

در ادامه این مراسم محمد رضا اسدی معاونت توانبخشی استان تهران با بیان اینکه شهرستان ری مدیر پرور است تاکید کرد: این ناحیه هم مدیر پرورش می دهد و هم صادر می کند و حتی کمک رسانی به بهزیستی تهران دارد.

معاونت توانبخشی استان تهران، در مراسم افتتاحیه اولین مرکز اتیسم در شهرستان ری که با همت سازمان بهزیستی شهرستان ری و با حضور معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان ری و سایر کارشناسان برگزار شد، ضمن تبریک و تهنیت ایام دهه فجر، گفت: شهرستان ری دارای ویژگی های خاصی است؛ در این ناحیه هیچ خلایی از نظر متخصص و کارآمدی برای بهبود شرایط و ارتقای کیفیت خدمات وجود ندارد.

اسدی یکی از مراکز در توانبخشی را که مدیریت و فعالیت در آن بسیار سخت است، مرکز اوتیسم بیان نمود و اذعان داشت: با روی کار آمدن مدیریت جدید سازمان بهزیستی شهرستان ری ما تغییرات جدی را در سطح این شهرستان به سوی پیشرفت شاهد هستیم و این مسئله کمک بزرگی نسبت به بهزیستی استان دارد.

وی با اشاره بر شرایط نگهداری افراد مبتلا به اتیسم و دستورالعمل های سخت آن بیان نمود: نگاه ویژه ی مسئولین بهزیستی کشور و توانبخشی را در توسعه این بخش میطلبد.

معاون توانبخشی استان تهران ادامه داد: ما با حمایت های خود با تخصیص دادن یارانه و کمک مالی به این مراکز در خوشبینانه ترین حالت در استان تهران چهار هزار نفر و بصورت تقریبی ۵۰۰ نفر در این شهرستان مورد حمایت داریم و با توسعه این مراکز می توانیم خدمات ویژه ای را ارائه دهیم


2
1

پیام ها

شما هم نظرات خود را برای ما ارسال کنید.