شیوع اوتیسم با 10 درصد افزایش در سال 2020

شیوع اوتیسم با 10 درصد افزایش در سال 2020

برآورد CDC در مورد شیوع اتیسم با 10 درصد افزایش، از هر 54 کودک در ایالات متحده، 1 نفر است.

پیشرفت مهم در شاخص‌های کلیدی: برای اولین بار، میزان شیوع در کودکان سیاه و سفید یکسان است، و پیشرفت قابل توجهی در تعداد کودکان دریافت‌کننده غربالگری رشد تا 3 سالگی وجود دارد.

نیویورک (26 مارس 2020) - مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) امروز بر اساس تجزیه و تحلیل سوابق پزشکی و/یا گزارشات مدارس از 8 ساله‌ها از 11 سایت نظارت در سراسر ایالات متحده، به روز رسانی دو سالانه شیوع اتیسم در میان کودکان این کشور را منتشر کرد. گزارش جدید پیشرفت واقعی در غربالگری و تشخیص زودهنگام را نشان می‌دهد که در نتیجه‌ی بیش از یک دهه آگاهی و حمایت از فعالیت‌های Autism Speaks و دیگر سازمان‌هاست.

 

این گزارش نشان‌دهنده افزایش مداوم شیوع اختلال طیف اتیسم (ASD) در ایالات متحده است. نکته مهم این است که برای اولین بار CDC هیچ تفاوتی در میزان شیوع بین کودکان سیاه و سفید پیدا نکرد و این نشان می‌دهد که شکاف در دسترسی به غربالگری و تشخیص ممکن است در حال بسته شدن باشد.

 

آنجلا گیگر ، رئیس و مدیر اجرایی اتیسم گفت: "جهان اتیسم از زمانی که ما در سال 2005 تاسیس شدیم، زمانی که شیوع تخمینی 1 در 166 بود، به طور قابل توجهی تغییر کرده است. هسته اصلی مأموریت ما از زمان تأسیس‌مان، افزایش غربالگری و کاهش سن تشخیص، به ویژه در جمعیت اقلیت بوده است. این خبر نمی‌تواند برای هزاران نفر از طرفداران سخنرانی‌های اتیسم، داوطلبان و شرکای جامعه و همچنین شرکای تبلیغاتی Ad Council و BBDO مفید باشد اما این نشان می‌دهد که وقتی سازمان‌های غیرانتفاعی موضوع را در اولویت قرار می‌دهند، تغییر اتفاق می‌افتد."

 

یافته‌های کلیدی عبارتند از:

 

از هر 54 کودک، یک نفر در 8 سالگی در سال 2016 تشخیص اتیسم گرفته است، که تقریبا 10 درصد بیشتر از 2014 است که تخمین 1 از 59 بود.

در حالی که CDC هیچ تفاوتی در میزان شیوع بین کودکان سیاه و سفید پیدا نکرد، یک شکاف در شیوع در میان کودکان اسپانیایی‌تبار همچنان وجود دارد که نشان‌دهنده نیاز به گسترش غربالگری و مداخله در این گروه است. به علاوه، کودکان سیاه‌پوست و اسپانیایی‌تبار با اختلال طیف اتیسم در سنین بالاتری ارزیابی شدند تا کودکان سفیدپوست مشابه. که این باز هم نشان می‌دهد که باید کارهای بیشتری در این زمینه انجام شود.

تعداد کودکانی که در 3 سالگی از نظر رشدی پیشرفت داشته‌اند از 74 درصد به 84 درصد افزایش یافته است. این نشانه پیشرفت بالقوه به سمت غربالگری زودتر و سازگارتر توسط ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی است.

با ثابت نگه داشتن گزارش‌های قبلی، پسران چهار برابر بیشتر از دختران تشخیص می‌گیرند. این نشان‌دهنده نیاز به تحقیقات بیشتر برای درک شکاف شیوع و اطمینان از مراقبت‌های مورد نیاز دختران در این طیف است.

تفاوت‌های قابل توجهی در فراوانی تشخیص اتیسم بین سایت‌های نظارت بر CDC وجود دارد. این موارد از کمترین میزان 1 در 76 در کلرادو تا بالاترین سطح 1 در 32 در نیوجرسی است. این ممکن است به دلیل نحوه تشخیص و ثبت اتیسم در جوامع مختلف باشد.

"ما بی‌وقفه تلاش کرده‌ایم تا تحقیقاتی را انجام دهیم که امکان تشخیص و مداخله زودتر را فراهم کند. همینطور حمایت از جامعه اتیسم و ​​اطمینان از دسترسی به مراقبت و برنامه‌ها و خدماتی که به اعضای ما اجازه می‌دهد تا به پتانسیل کامل خود برسند. با وجود پیشرفت‌های انجام شده، ما می‌دانیم که موارد بیشتری نیاز است. ما همچنان از اهمیت غربالگری زودهنگام و مداخله برای همه کودکان حمایت خواهیم کرد، زیرا می‌دانیم این امر منجر به نتایج بهتر می‌شود و فرصت رشد افراد اتیسم را افزایش می‌دهد."

 

اوتیسم اسپیکز از قانون‌گذاران، آژانس‌های بهداشت عمومی و موسسه ملی بهداشت می‌خواهد تا تحقیقات را برای درک بهتر افزایش مداوم شیوع و بیماری‌های پزشکی که ممکن است همراه با اتیسم باشد، پیش ببرند. با این کار، سازمان از سیاست‌گذاران می‌خواهد تا بودجه فدرال تحقیقات اتیسم را مطابق با راهنمایی کمیته هماهنگی بین اتیسم (IACC) دو برابر کنند و سیاست‌هایی را قرار دهند که خدمات و پشتیبانی بهتری برای مداخلات زودهنگام، آموزش ، انتقال به بزرگسالی، اشتغال و زندگی در جامعه ارائه دهند.